LOADING

Type to search

Ser Pecorino Romano

Share

Aromat i smak

Pecorino Romano – to włoski, twardy, wysoko dogrzewany, podpuszczkowy, dojrzewający ser produkowany w 100% z mleka owczego. Twardy, kruchy i ziarnisty, aromat orzechowy, ostry, smak słony, dymny. Doskonały do makaronów i solo.

Rekomendowane piwo: Amber Lager, Dark Lager, Pale Ale, IPA, Amber Ale, Porter

Ser Pecorino Romano

Ser Pecorino Romano to produkt, którego odległa historia sięga jeszcze początków naszej ery. Ser bierze swoją nazwę od włoskiego słowa Pecora, czyli owca. Nazwa sera wskazuje na to, że jest to produkt z mleka owczego. To jeden z najstarszych włoskich serów, znany jest dobrze na całym świecie. Ser Pecorino Romano dojrzewa od 8 do 12 miesięcy i wraz z dojrzewaniem smak sera zmienia się od miękkiego, gumowatego i słodkiego do ostrego i dymnego. Ser Pecorino Romano ze względu na swoją teksturę i ostry smak świetnie spisuje się w kuchni. Często wykorzystywany jest jako dodatek do sosów, makaronów i zapiekanek często jako alternatywa dla parmezanu.

Jacek Krupa

Nazywam się Jacek Krupa, prywatnie jestem serowarem i piwowarem domowym. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką komputerową 3D. Blog jest moim notatnikiem, dziennikiem, który prowadzę aby poszerzać swoją wiedzę na temat serów i serowarstwa. Witajcie w świecie serów, mleka, bakterii i pleśni ;)

  • 1
Previous Article
Next Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *