LOADING

Type to search

Ser Comte

Share

Aromat i smak

Ser Comte to półtwardy, dojrzewający, podpuszczkowy ser z niepasteryzowanego mleka krowiego. Ser Comte jest w teksturze zwarty, jędrny, gładki i elastyczny, a nawet ziarnisty, w aromacie i w smaku owocowo-orzechowy, wyraźnie słodki.

Rekomendowane piwo: IPA, Brown Ale, Bock, Doppelbock, Dubble, Saison, Amber Ale

Ser Comte

Ser Comte to półtwardy, dojrzewający, podpuszczkowy ser z niepasteryzowanego mleka krowiego o ciemno brązowej, naturalnej skórce. Zbliżony swoimi cechami do szwajcajskiego sera Gruyere. Comte to jeden z najbardziej popularnych francuskich serów. Wytwarzany jest na terenie kraju graniczącym ze Szwajcarią. Ser jest kremowy, w aromacie i w smaku owocowo-orzechowy, wyraźnie słodki. Każdy ser jest oceniany przez ekspertów i otrzymuje punkty zanim będzie mógł nosić nazwę Comte. Inspektorzy mogą przyznać maksymalnie 20 punktów, 1 punkt za ogólny wygląd, 1,5 punktu za jakość skórki, 3,5 punktu za wygląd wewnętrzny, 5 punktów za teksturę i 9 punktów za smak. Ser który zdobędzie 15 punktów lub więcej może nosić nazwę Comte.

Ser, który udało mi się kupić dojrzewał przez 18 miesięcy a to oznacza, że był wyprodukowany w maju czyli z mleka od krów, które pasły się na łące. Ser Comte bardzo dobrze się topi co oznacza, że świetnie nadaje się do fondue i z powodzeniem może zastąpić ser Raclette. Należy do rodziny serów chronionych oznaczeniem AOC (Appellation d’origine contrôlée)

Jacek Krupa

Nazywam się Jacek Krupa, prywatnie jestem serowarem i piwowarem domowym. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką komputerową 3D. Blog jest moim notatnikiem, dziennikiem, który prowadzę aby poszerzać swoją wiedzę na temat serów i serowarstwa. Witajcie w świecie serów, mleka, bakterii i pleśni ;)

  • 1
Previous Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *