LOADING

Type to search

Sery z Austrii – Wyjazd studyjny do Tyrolu

Share
Wyjazd studyjny do Tyrolu – „W stronę rozwoju: wyjazdy studyjne dla polskich producentów sera i wina” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
W organizacji pomogło Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych, które prowadziło rekrutację na wyjazd wśród producentów sera.
Data wyjazdu: 02-06/07/2018

Cel Wyjazdu do Tyrolu

Głównym celem wyjazdu było podniesienie wiedzy i wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi i austriackimi producentami sera i wina. W wyjeździe wzięli też udział przedstawiciele Uniwersytetu przyrodniczego we Wrocławiu związani z branżą serowarską i winiarską. Taki wyjazd to bezcenna skarbnica wiedzy zarówno dla doświadczonych jak i początkujących producentów i nie chodzi mi tylko o wiedzę w kontekście odwiedzonych serowarni. To prawda, mogliśmy podpatrzeć jak to robią mniejsi i więksi producenci w Tyrolu, mogliśmy obserwować zastosowanie tradycyjnych i innowacyjnych rozwiązań, ale to z czego ja jestem najbardziej zadowolony to możliwość rozmowy z ekspertami. Przez te kilka dni uczestniczyłem w kilku mini wykładach w autokarze i w hotelu. Wystarczyło zadać pytanie i od razu otrzymywało się wyczerpującą odpowiedz, która prowadziła do kolejnych pytań i kolejnych odpowiedzi. Rozmawialiśmy o tym co nas serowarów bezpośrednio dotyczy i o problemach, z którymi się stykamy a co ważniejsze o rozwiązaniach tych problemów.
W trakcie wyjazdu studyjnego do Tyrolu odwiedziliśmy:
  • SEROWARNIA 1 – Erlebnis Sennerei
  • SEROWARNIA 2 – Këserei Plangger
  • SEROWARNIA 3 – Sennerei Hatzenstädt
  • SEROWARNIA 4 – Tirol Milch
  • SEROWARNIA 5 – Schönanger Alm Dairy Farm
  • SEROWARNIA 6 – Biosennerei Kolsass
  • SEROWARNIA 7 – Heumilch Sennerei in Fügen

Coś nowego

Ten wpis różni się znacząco od poprzednich ponieważ zdecydowałem się, że zamiast opisywać Wam to wszystko tym razem pokaże wam film z tego wyjazdu. Sami zobaczycie oglądając film, że pewne rzeczy ciężko byłoby ubrać w słowa. Przez te kilka dni w Austrii nakręciłem masę materiału video, który postanowiłem podzielić na 2 filmy. Każdy film przedstawia wizytę w 3 serowarniach. Oba filmy zostaną opublikowane w pewnym odstępie czasu, dlatego jeżeli czytasz ten wpis tuż po jego opublikowaniu to wiedz, że drugi film pojawi się w tym wpisie z około dwutygodniowym opóźnieniem. Oczywiście powiadomię Was o tym na facebooku 🙂
Mam nadzieję, że ta forma relacji z wyjazdu przypadnie wam do gustu. Zapraszam Was do oglądania filmu, jeżeli Wam się spodoba to dajcie kciuk w górę, zostawcie komentarz pod filmem i rozważcie subskrybcję kanału na którym już wkrótce pojawią się nowe materiały.

 

Jacek Krupa

Nazywam się Jacek Krupa, prywatnie jestem serowarem i piwowarem domowym. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką komputerową 3D. Blog jest moim notatnikiem, dziennikiem, który prowadzę aby poszerzać swoją wiedzę na temat serów i serowarstwa. Witajcie w świecie serów, mleka, bakterii i pleśni ;)

  • 1
Previous Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *