LOADING

Type to search

III Mazowiecki Konkurs Serów Zagrodowych – czy warto brać udział w konkursach?

Share

Konkurs Serów Zagrodowych to już trzecia odsłona tego wydarzenia organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W tym roku do konkursu zgłoszono 58 serów. Do oceny dostarczono 51 wyrobów. Konkurs Serów Zagrodowych rozgrywany był w trzech kategoriach. Poniżej kategorie oraz nagrodzone sery oraz nazwiska twórców. Wytwórcy nagrodzonych serów odebrali dyplomy oraz nagrody z rąk Marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Konkurs Serów Zagrodowych – lista nagrodzonych serów

Sery świeże

I nagroda – Twaróg jersey paprykowo – czosnkowy – Antoni Herman z Tarczyna
II nagroda – „Sonatki ziołowe” – Agnieszka Piętka z Osiecka
III nagroda – „Śmietankowa podpuszczka” – Bernarda Adach z Ksawerowa Starego

Sery dojrzewające

I nagroda – Kornik – ser dojrzewający – Jacek Krupa z Warszawy
II nagroda – Delikwent – ser dojrzewający – Artur Krupa ze Starego Lubotynia
III nagroda – Ser dojrzewający z Iłowa – Sławomir Rosiak z Brzozowa
III nagroda – Baryłka turska – Tomasz i Elżbieta Rachoccy z Lipowca Kościelnego

Sery pleśniowe

I nagroda – Kozi ser podpuszczkowy z porostem pleśni – Bogdan Dubil ze Zwolenia
II nagroda – Charolais kozi – Natalia Herman z Tarczyna

Jak widzicie po wynikach ja tez brałem udział w Konkursie Serów Zagrodowych i niespodziewanie udało mi się zająć pierwsze miejsce w kategorii Sery dojrzewające. Zwycięskim serem okazał się być ser Kornik, który już drugi raz w tym roku zdobywa nagrodę z czego niezmiernie się cieszę.


Przepis na zwycięski ser możecie poznać na blogu pod adresem: Kornik – Jak stworzyć własną recepturę sera


Relacja z rozdania nagród w III Mazowieckim Konkursie Serów Zagrodowych. Przy okazji zachęcam do subskrybowania kanału Sery Rzemieślnicze na YouTube. Z każdym kolejnym tygodniem przybywa filmów więc jeżeli interesujecie się serami i serowarstwem to warto rozważyć wciśnięcie czerwonego przycisku z napisem subskrybuj 😉

 

 

Czy warto brać udział w konkursach?

Oczywiście, że warto, nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Wygrana w takim konkursie daje dużo satysfakcji i energii do dalszego działania. Samo uczestnictwo też ma wiele plusów. To doskonała okazja do zaprezentowania własnych serów i własnej osoby. Można poznać bardzo dużo ciekawych ludzi. Ludzi którzy doceniają wyjątkowe i niepowtarzalne smaki oraz trud włożony w ich wytworzenie. Mozą spotkać też koleżanki i kolegów którzy robią to co my. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedza. Dlatego zachęcam Was do brania udziału w konkursach. Jeżeli już robicie własne sery to wysłanie ich na konkurs nie jest dużym wysiłkiem. Może się okazać, że wynik konkursu pozytywnie Was zaskoczy 🙂

Tags:
Jacek Krupa

Nazywam się Jacek Krupa, prywatnie jestem serowarem i piwowarem domowym. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką komputerową 3D. Blog jest moim notatnikiem, dziennikiem, który prowadzę aby poszerzać swoją wiedzę na temat serów i serowarstwa. Witajcie w świecie serów, mleka, bakterii i pleśni ;)

  • 1

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *