LOADING

Type to search

A więc twierdzisz, że lubisz ser?

Share

Cześć, witam SERdecznie na kanale Sery rzemieślnicze 🙂

Dlaczego Youtube, no cóż, od dawna to planowałem ale z jakiegoś powodu ciągle to odwlekałem. Myślę, że po prostu nie byłem jeszcze gotowy na youtubowy debiut. Wymówki się jednak skończyły i oto jestem, przygotowany i gotowy.

Sięgam po Youtuba trochę z ciekawości a trochę z nadzieją, że kanał zainteresuje szerszą grupę odbiorców i przyczyni się do wzrostu zainteresowania tematem sera i serowarstwa.

Powiem wam szczerze, że już kilka razy podchodziłem do tego tematu, nagrałem już nawet sporo materiałów ale z jakiegoś powodu nie zdecydowałem się na ich publikację. Nie jestem w stanie sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego dopiero teraz decyduję się na publikację, ale najważniejsze, że w końcu to robię. Planuje to od dawna więc miałem sporo czasu na zastanowienie się jak to zrobić, dlaczego to robię i jakie treści chcę wam przekazać. Przemyślałem temat bardzo dokładnie, mam na ten kanał pomysł i plan, który zamierzam systematycznie realizować.

Sery Rzemieślnicze na Youtube

W tym filmie chcę przywitać się z Wami, przedstawić siebie oraz mój plan na to czego możecie spodziewać się po tym kanale. Wysłuchaj mnie zanim zdecydujesz się wcisnąć czerwony guzik z napisem subskrybuj 😉

Nazywam się Jacek Krupa i jestem autorem blogu Sery Rzemieślnicze.com który poświęcony jest tematyce sera i serowarstwa. Czy to znaczy, że decydując się na youtuba przestanę pisać? Absolutnie nie, nadal zamierzam pisać, lubię to i daje mi to dużo satysfakcji więc na pewno z tego nie zrezygnuję. Poza tym jestem zdania, że większość rzeczy można przedstawić za pomocą video niektóre z nich lepiej jednak zostawić w formie pisanej. Myślę tu głównie o przepisach, ale zamierzam eksperymentować i już wkrótce pojawi się film z przepisem. Zobaczymy czy taka forma przypadnie Wam do gustu.

Dlaczego, dla kogo i po co ja to robię?

Robię to bo mogę, bo mi sie chce bo nikt inny tego nie robi a ktoś powinien. Może w pierwszej kolejności wyjaśnię dla kogo ja to robię. Jest to kanał dla miłośników sera i foodpairingu, dla tych, którzy zaczynają lub już robią sery. Dla tych którzy doceniają tradycyjne rzemiosło i cenią zdrową, naturalną i prawdziwą żywność. Celowo nie użyłem słowa “ekologiczną” bo uważam, że termin jest nadużywany i wykorzystywany w niewłaściwy sposób.

Z drugiej strony jednym z celów tego kanału jest zwiększanie świadomości wśród tych, którzy myślą że sery zaczynają się na twarogu i kończą na zółtym z dyskontu. Świat serów jest bardzo bogaty i kolorowy, warto wiedzieć o nim więcej. Szykujcie więc paszporty i wizy bo ruszamy w podróż aby ten świat poznać.

Ale to nie jest tak, że ja to robię tylko dla Was, jest też element egoistyczny bo robię to również dla siebie. Bardzo ważnym powodem dla którego zająłem się blogowaniem była chęć szybkiego zdobywania wiedzy. Jaki to ma związek? Chcąc pisać jakikolwiek artykuł na jakikolwiek temat trzeba wcześniej ten temat zgłębić, innymi słowy trzeba wiedzieć o czym się pisze. Nie mogę więc pisać o lipolizie nie mając o tym najmniejszego pojęcia. Na blogu piszę tylko o tym co sprawdziłem lub przetestowałem osobiście. Blog służy mi też jako swego rodzaju notatnik, zapisuje sobie wszystko to co chcę aby znalazło się w jednym miejscu. Teraz gdy na blogu jest już dość dużo artykułów gdy ktoś zadaje mi pytanie mogę odpowiedzieć, już kiedyś o tym pisałem, przesyłam linka i pisze ten artykuł Ci pomoże.

Dużo nauczyłem się pisząc bloga, mam nadzieję, że podobnie będzie z kanałem. Nie mam tu na myśli jedynie serów i serowarstwa, chcę się również uczyć jak nagrywać lepsze i ciekawsze filmy, jak w ciekawy sposób przekazywać Wam informacje.

Wracając do pytania “dlaczego ja to robię” sięgam po youtube z tego samego powodu dla którego zacząłem pisać, dla mnie to kolejna platforma do poszerzania swojej wiedzy i kolejny kanał do dzielenia się tą wiedzą z wami.

a więc twierdzisz, że lubisz ser

a więc twierdzisz, że lubisz ser

To czy ten kanał odniesie sukces to temat dość odległy i będzie zależał po pierwsze ode mnie, tzn. czy będzie się tu pojawiała ciekawa treść i czy pozostanę  w swoim youtubowaniu konsekwentny.

Z mojej strony możecie rzecz jasna liczyć na zaangażowanie i systematyczność. Postaram się aby tematy z jednej strony były interesujące a z drugiej żeby forma ich prezentacji nie była nudna. Bo każdy temat nawet ten najbardziej ciekawy można położyć jeżeli się o nim mówi w nieciekawy sposób.

Skoro już mówimy o systematyczności to jak często będą się pojawiały filmy. Bardzo ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie, z pewnością na początku nie będą pojawiały się tak często jak bym sobie tego życzył. Potrzebuję trochę czasu aby się w ten proces wdrożyć. Myślę, że będę celował w jeden film na 2 tygodnie bo chcę to pogodzić również z pisaniem artykułów. Co będzie później zobaczymy

Subskrybujcie, komentujcie. Jeżeli macie jakieś pytania lub propozycję tematów, które w przyszłości mógłby się pojawić na kanale to zachęcam Was do dzielenia się nimi w komentarzach.

 

Jacek Krupa

Nazywam się Jacek Krupa, prywatnie jestem serowarem i piwowarem domowym. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką komputerową 3D. Blog jest moim notatnikiem, dziennikiem, który prowadzę aby poszerzać swoją wiedzę na temat serów i serowarstwa. Witajcie w świecie serów, mleka, bakterii i pleśni ;)

  • 1

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *