LOADING

Type to search

Podsumowanie filmu o Cheddarze, Degustacja i Q&A (pytania i odpowiedzi)

Share

Czas podsumować film o Cheddarze. 9 tygodni temu opublikowałem na moim kanale Youtube film: Jak zrobić ser Cheddar, który do tej pory odtworzony został już ponad 28 tys razy. Obiecałem wam w tym filmie, że po kilku tygodniach rozkroję jeden krążek aby sprawdzić co się wydarzyło, jak wygląda ser, jaki ma aromat i jak smakuje, czy wszystko poszło zgodnie z planem? Tego i znacznie więcej dowiecie się z tego odcinka. Mówiąc znacznie więcej mam na myśli to, że w tym filmie odpowiadam na Wasze pytania które zadaliście mi pod odcinkiem.

W filmie opowiadam o dojrzewaniu i kilku problemach które mogą wyniknąć w jego trakcie. Myślę, że dla wielu z Was najważniejszą częścią tego filmu będzie rozkrojenie sera. Zgadzam się, że to jest bardzo emocjonująca część. Faktem jest, że zrobienie sera zajmuje sporo czasu. Robimy ser później czekamy czasem kilka miesięcy i ten moment gdy kroimy ser jest jak otwieranie długo wyczekiwanego prezentu. Do samego końca nie wiadomo czy będziemy się cieszyć jak dzieci czy zastanawiać dlaczego nie wyszło.

Dlatego uważam, że ważniejsze od posiadania przepisu jest wiedza jak z niego korzystać. Istotne jest czy wiemy co robić jeżeli coś poszło nie tak. Czy wiemy dlaczego coś nie wyszło tak jak mieliśmy nadzieję, że wyjdzie. Czy jesteśmy w stanie wywnioskować na jakim etapie popełniliśmy błąd i czy umiemy go naprawić.

Mam nadzieję, że ten film pomoże znaleźć odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Jeżeli pojawią się kolejne to będzie pretekst do nagrania kolejnego filmu w stylu Q&A.

Jacek Krupa

Nazywam się Jacek Krupa, prywatnie jestem serowarem i piwowarem domowym. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką komputerową 3D. Blog jest moim notatnikiem, dziennikiem, który prowadzę aby poszerzać swoją wiedzę na temat serów i serowarstwa. Witajcie w świecie serów, mleka, bakterii i pleśni ;)

  • 1

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *