LOADING

Type to search

Ser Camembert

Share

Aromat i smak

Camembert to miękki ser podpuszczkowy z charakterystycznym porostem białej pleśni. Produkowane jest z niepasteryzowanego mleka krowiego. Delikatny, kremowy, maślany, wyraźnie wyczuwalny grzybowy aromat i smak. Oryginalny ser produkowany jest w Normandii i kupić go można w drewnianym pudełku z napisem „au lait cru” co oznacza, że był wyprodukowany z mleka surowego, niepasteryzowanego.

Ser Camembert

Ser Camembert to miękki, podpuszczkowy ser z charakterystycznym porostem białej pleśni, którą zawdzięcza kulturom Penicillium candidium. Tradycyjnie wytwarza się go z niepasteryzowanego mleka krowiego. Ser dojrzewa krótko, bo zaledwie kilka tygodni a wraz z czasem i wzrostem pleśni wnętrze sera zaczyna płynąć. Twórcą sera jest Marie Harel, który stworzył recepturę w 1791 roku. Nazwa sera pochodzi od miejscowości o tej samej nazwie w Normandii. Należy do rodziny serów chronionych oznaczeniem AOC (Appellation d’origine contrôlée)

 

Jacek Krupa

Nazywam się Jacek Krupa, prywatnie jestem serowarem i piwowarem domowym. Na co dzień zawodowo zajmuje się grafiką komputerową 3D. Blog jest moim notatnikiem, dziennikiem, który prowadzę aby poszerzać swoją wiedzę na temat serów i serowarstwa. Witajcie w świecie serów, mleka, bakterii i pleśni ;)

  • 1
Previous Article
Next Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *