LOADING

Type to search

O mnie

Jak zrobić ser Gouda (film)

Jacek Krupa 12 listopada 2018

Fondue serowo piwne

Jacek Krupa 17 października 2018

Jak kontrolować warunki w dojrzewalni – Sterowniki temperatury

Jacek Krupa 28 września 2018

III Mazowiecki Konkurs Serów Zagrodowych – czy warto brać udział w konkursach?

Jacek Krupa 20 września 2018

Serowarstwo – pasja, hobby czy sposób na życie? Witaj na stronie http://seryrzemieslnicze.com/. Jeżeli jesteś miłośnikiem i smakoszem sera, interesujesz się serowarstwem lub jesteś już domowym serowarem to ten blog jest własnie dla Ciebie.

Nazywam się Jacek Krupa i cieszę się, że poświęciłeś swój cenny czas, aby odwiedzić redagowany przeze mnie blog. Moje wykształcenie i wykonywany zawód nie ma nic wspólnego z serem i serowarstwem. Uwielbiam ser to oczywiste, ale przyszedł czas kiedy uwielbienie już nie wystarczało, dlatego zacząłem interesować się czymś więcej niż tylko konsumpcją. Tak zaczęła się moja przygoda z domowym serowarstwem. Jestem szczęściarzem bo mam dostęp do świeżego mleka krowiego co oczywiście również miało wpływ na obrany przeze mnie kierunek rozwoju.

Serowarstwo domowe – pierwsze sukcesy i porażki

Serowarstwo jest proste i skomplikowane jednocześnie, ma również to do siebie, że na efekty pracy serowara trzeba dość długo czekać. Niestety zdarza się, że po wielotygodniowym lub nawet wielomiesięcznym oczekiwaniu nasz produkt nie jest taki jaki myśleliśmy, że będzie. Nasz ser może mieć wadę lub kilka wad, które dyskwalifikują go jako produkt zdatny do spożycia. To się zdarza i uważam, że dobrze jest gdy to się stanie jak najwcześniej, każdy z nas powinien doświadczyć porażki aby stać się lepszym rzemieślnikiem. Wielu z was może to zniechęcić, ale nie martwcie się i nie zniechęcajcie. Gdy już otrząśniecie się z niepowodzenia, warto abyście zadali sobie pytanie co poszło nie tak? Jednym z celów tego bloga jest między innymi niesienie pomocy początkującym serowarom i pogłębianie wiedzy z zakresu domowego serowarstwa i wszystkiego co ma związek z serami.

Misja specjalna

Zgłębianie wiedzy o serowarstwie i serach, ich rodzaje i klasyfikacja, degustacje, technologia produkcji, dojrzewanie oraz czy z serem pić wino czy piwo to tematy, które będą poruszane na okrągło. Zapraszam Was do świata mleka, bakterii, pleśni i zapachów, które przyprawią Cię o zawrót głowy.

Będzie się działo 🙂